Így néztek ki eredeti - elég vacak - állapotukban.
A székek Bécsben készültek az 1860-as években és akkor a thonet székek konkurenciájának számítottak, többek között azért, mert ugyanazzal az eljárással készültek, azaz gőzöléssel hajlított fából.
Először darabjaira szedtem, majd lecsiszoltam őket.
még ijesztő a látvány :) |
A régi csavarok helyére újak kerültek és a vázszerkezetet is megerősítettük facsavarok segítségével.
Megragasztottuk az eltört részeket egy burtális cuccal, a Soudal fix all ragasztójával. Majd képbe került a régi szakadtra használt pelenkázó szivacsunk, aminek 8 mm-es MDF lapjából lett kivágva az új ülőfelület.
Ez nem szakadt, mert nem saját kép. De a miénk ugyanígy nézett ki, csak éppen tökéletesen használhatatlan állapotban. |
A régi ülőfelület sajnos menthetetlennek bizonyult |
szépen lefestve a kivágott új ülőfelülettel |
Utána a kiszabott MDF lapra két-két szivacsot vágtam, az alsót kisebbre - a magas, puffos hatás végett - a felsőt pedig akkorára, mint maga az ülőfelület. Természetesen erre felhasználtam a régi pelenkázó szivacsát is, ezáltal elég volt fele annyit vennem a boltban és még a környezetet sem szennyezem, hisz nem a szemetesben fejezte be pályafutását a régi matrac.
Két rétegben, alul a régi pelenkázó szivaccsal, felül az újjal |
Az egész kupacra egy réteg flíz került, ezután pedig imádott férjem segítségével gondosan kifeszített anyagot alulról rátűztem az MDF lapra pneumatikus tűzőgép segítségével.
Az elkészült párnázott részeket a fent nevezett brutális ragasztóval rögzítettük a szék keretéhez. A háttámlát pedig többszörös olívaolajos ápolásnak vetettem alá.
Szerintem szépek lettek.
Este van, álmodjatok székeket :-)
Szia!
VálaszTörlésSzép és lelkiismeretes munka. Egy kárpitos is megirigyelhetné... Valódi, királyi darabok! Gratulálok!
Köszönöm, ez nagy dicséret. Jól esett :)
VálaszTörlésDe szakemberként ha van valami építő jellegű kritikád, azt is szívesen fogadom, mert abból tanul az ember lánya :)
csodasra sikerult!
VálaszTörlésKöszönöm Erika :)
VálaszTörlés